Митрополит Переяславcький і Вишневський Олександр (Драбинко)

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко)Дата народження:
18 березня 1977 р.

Дата хіротонії:
19 грудня 2007 р.

Дата постригу:
20 серпня 2006 р.

День Тезоіменитства:
30 серпня

 

Біографія:

Український церковний діяч, прихильник відновлення церковної єдності на базі канонічної автокефалії Православної Церкви в Україні.

Народився 18 березня 1977 року в місті Корець Рівненської області в сім’ї службовців. Закінчив Московську духовну семінарію (1998) та Київську духовну академію (2002), кандидат богослов'я.

У сан диякона (20.05.2004) та пресвітера (28.07.2006) висвячений Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом). У серпні того ж 2006 р. на Святій Горі Афон прийняв чернечий постриг з іменем Олександр — на честь преподобного Олександра Свірського.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 14 грудня 2007 р. обраний єпископом Переяслав-Хмельницьким, вікарієм Київської Митрополії. 19 грудня 2007 р. — висвячений на єпископа Переяслав-Хмельницького собором архієреїв на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром. Хоча рішення про хіротонію архімандрита Олександра було прийнято Синодом УПЦ без урахування думки і всупереч волі Московської Патріархії, у його хіротонії взяли участь більше 50 архієреїв.

У 2006-2014 рр. — особистий секретар Предстоятеля УПЦ. 19 грудня 2010 р. — зведений у сан архієпископа. Впродовж 2011-2012 рр. був галовою Відділу зовнішніх церковних зв’язків (виконувачем обов’язків з 2010 р.) та постійним членом Священного Синоду УПЦ. Був одним з ініціаторів та ключовим учасником діалогу між УПЦ та українськими автокефальними церковними спільнотами — УПЦ Київського Патріархату й Українською Автокефальною Православною Церквою. Перебував під постійним тиском російського церковного керівництва та російських церковно-політичних кіл, які небезпідставно звинувачували архієпископа Олександра в діяльності на користь унезалежнення та повної канонічної самостійності Української Церкви. За свою патріотичну діяльність та підтримку Предстоятеля піддавався шельмуванню з боку російських ЗМІ як «український націоналіст».

У лютому 2012 р. був звільнений з посади Голови ВЗЦЗ та виведений зі складу Священного Синоду УПЦ.З червня 2013 р. - по лютий 2014 р. був незаконно позбавлений волі за наказу Віктора Януковича, котрий у такий спосіб домагався виходу на спокій Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Валодимира.

23 листопада 2013 р. - зведений у сан митрополита. Оскільки владика Олександр на той час перебував під конвоєм, рішення про удостоєння його сану митрополита до останніх хвилин зберігалося в таємниці.

У квітні 2018 р. першим з архієреїв УПЦ підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням дарувати Православній Церкві в Україні автокефалію та видати відповідний Томос.

Настоятель київського Спасо-Преображенського собору, де з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира багато років поспіль здійснюється богослужіння українською мовою.

Автор книг, багатьох статей та наукових розвідок.