Про підпорядкування Константинополю та Андріївську церкву

Інтерв'ю

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) прокоментував в ефірі "Прямого" питання перепідпорядкування Константинополю та питання Андріївської церкви.

Згодом ви дали коментар "РИА Новости", що не приймали поки що рішення і не робили подібних заяв. Але те, що ми почули на "Громадському", воно так…

- Тому що винесли у заголовок висновки, які хотіли зробити із того інтерв’ю, яке я вчора робив. Звісно, заяви я ніякої не робив, оскільки такого приводу для цього не було. Все, що я говорив, – це були логічні висновки із тих подій, які відбуваються. Ви гарно зараз перечитали текст, який був мною запропонований. І з нього виходить, що якщо скасовується акт 686 року – значить, логічно, що відновлюється юрисдикція Константинопольської церкви.

Відповідно, всі клірики і віряни, котрі знаходяться, – чи то Київський патріархат, чи УАПЦ, яка нинішній час є, чи клірики Московського патріархату Української православної церкви, – вони всі являються кліриками від моменту скасування, коли вони вступить в силу… Я не знаю, як це правильно і коли це відбудеться, але, по логіці речей, все повинно мати саме такий вихід, як про це я сказав.

Говорити про те, що я робив якісь заяви? Немає кому робити заяви, немає до кого звертатися, оскільки не було роз тлумачення тих моментів, про які говориться в тому прес-релізі, який обговорюється останніми днями. І ніхто ще поки не відкривав двері, до яких можна було би зайти.

– А як ви ставитесь до ініціативи передати у постійне користування Вселенського патріарха Андріївську церкву?

- Я ставлюся позитивно. Оскільки в Константинопольській патріархії знаходилися багато об’єктів свого часу. Це і Богоявленське братство із Братським монастирем, де нині знаходиться храм і прилегла до Києво-Могилянської академії територія із будівлями. Це і, якщо мені не підводить пам’ять, Успенська церква у Львові.

Тобто як альтернативу, щоб не відновлювати, як то кажуть, абсолютно історичну справедливість, котра була свого часу, то взамін можна, звісно, представити як знак подяки, можливо, Вселенській патріархії Андріївську церкву, щоб ми мали представництво Вселенського патріарха і місце, де би знаходилася резиденція, можливо, патріарха Варфоломея в Україні. Це був би адміністративний центр, який би допомагав у становленні молодої Української православної церкви.

Джерело

Перегляди: 585
Друк