Слово з нагоди Всеукраїнського дня молитви за сиріт

Слово з нагоди Всеукраїнського дня молитви за сиріт

6 листопада, в Київському академічному обласному музично-драматичному театрі імені П.К. Саксаганського» м. Біла Церква Київської обл., відбувся обласний захід «День молитви за сиріт», на якому митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр звернувся до організаторів та учасників заходу.

«Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили» (Мф. 25:40) – такі слова Спасителя наводяться у Євангелії від Матфея. Хто є «найменшими братами» кожен може зрозуміти по-своєму. Та очевидно, що коли поряд з нами у суспільстві живуть діти, позбавлені батьківської турботи, обов’язком кожного християнина стає допомога таким дітям.

Сирітство – це явище, яке існувало в усі часи. На сьогоднішній день за офіційними даними в Україні понад 70 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Серед причин, які на загальнодержавному рівні вважаються однією з причин зростання сирітства є зниження морального рівня населення країни. Попри усі заходи запобігання сирітству з боку держави, попри усі старання, - вони залишаться марними, якщо кожна людина не робитиме свого бодай найменшого внеску у цій сфері. Бо «Хоч жниво велике, та робітників мало». (Лк. 10: 2). Сироти живуть серед нас. Ніщо не замінить любові та обіймів матері, але допомогти цим дітям отримати нові знання чи навички життя в суспільстві може кожен. Простягнути руку допомоги, підтримати у скруті, показати приклад правильного ставлення до проблем також може кожен.

Нажаль, не лише через смерть батьків діти стають сиротами. Безвідповідальність дорослих призводить до цього набагато частіше. Байдужість – причина безлічі бід та скалічених людських доль. Тож не будьмо байдужими та не забуваймо слів Спасителя: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою». (Ін. 13: 35)

+ОЛЕКСАНДР,
Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський