Пасхальне вітання митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (2019 р.)

 

Всечесні отці, брати і сестри у Воскреслому Христі Ісусі!

Христос Воскрес!

Сенс християнської віри неможливо осягнути, якщо забути про головне у християнстві — смерть та воскресіння Христа. Божественний Логос прийняв людську плоть та прийшов у цей світ, аби повернути нам спілкування зі Своїм Отцем. Бог став людиною, таємниче Божественне Слово втілилося, стало людиною, аби спасти людський рід, спасти кожну людину, яку привела до існування Божа любов. Син Божий прийшов до своїх, і свої Його не прийняли (Ін, 1, 11). Ба більше: урухомлений ненавистю, сліпий у своєму гріху людський рід прирік Божого Сина на смерть. Людина зрадила Бога, зрадила Його любов та жертву. Але ані людська сліпота, ані людська ненависть не змогли завадити Божому милосердю спасти людину. Прийнявши вирок смерті, Господь смиренно дав смерті проникнути у Своє буття, і таким чином назавжди знищив державу смерті. Христос помер і воскрес. Смерть довірливо впустила Бога у пекло або державу смерті й була переможена безкінечним Життям. Христос воскрес і проклав смертним шлях до життя безкінечного — життя перед лицем Бога і Отця. Божественне Слово зійшло з неба, зазнало смерті, перебувало Тілом у гробі і зійшло до пекла, і таким чином, зруйнувавши смерть зсередини, знесилило диявола, відкрила людині двері раю. Господь вільно прийняв смерть та стан богопокинутості, аби у глибині серця людини запалав вогонь воскресіння, вогонь свободи, вогонь вічного життя з Богом.

За давньою традицією ми збираємося на великодню службу у час, коли світ поринає у сутінки. «Христос воскрес!» — лунає у темряві. І через нашу віру, через нашу молитву та нашу містичну єдність з Христом у світ таємничо входить Сонце Правди — Христос Воскреслий. Велична й осяйна ця пасхальна ніч — ніч, коли кожен з нас має можливість реально залучитися до світла Господньої Пасхи, стати свідком Христового Воскресіння.

Ніч минає, відступає темрява. Усе й усіх огортає світло Христового Воскресіння. «Цей день, що його створив Господь — радіймо і веселімося у Нім». Минув час — настає вічність. Минула смерть — настає Життя Безкінечне. Минув смуток — навстіж відкриті врата Небесного Царства. Минула самотність — бо з нами відтепер перебуває Воскресле Слово.

Сердечно вітаючи усіх вас зі світлим днем Христового Воскресіння, молитовно бажаю кожному з вас перебувати у пасхальній радості, творити діла любові та ходити перед Лицем Божим. Воскреслий Христос нехай же благословить наш побожний народ, нашу прекрасну землю, наш час і наші добрі діла.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес Христос!

+ Олександр, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський