Привітання митрополита Олександра Святішому Патріарху Константинопольському Варфоломію з днем тезоіменитства

ЙОГО ВСЕСВЯТОСТІ ВАРФОЛОМІЮ І
АРХІЄПИСКОПУ КОНСТАНТИНОПОЛЯ – НОВОГО РИМУ
І ВСЕЛЕНСЬКОМУ ПАТРІАРХУ

Ваша Всесвятосте!

У той день, коли деякі Православні Церкви вшановують пам’ять святого апостола Варфоломія, дозвольте мені від імені Переяславсько-Вишневої єпархії Православної Церкви України привітати вас із Днем ​​пам’яті Вашого Небесного Покровителя.

Будучи покликаним пасти духовне Христове стадо, Ви почали нести своє архіпастирське служіння на кафедрі митрополита Філадельфійського. На самому початку II ст. святий Ігнатій Антіохійський у своєму посланні до християнської громади саме цього міста в Малій Азії написав такі слова про одного з Ваших давніх попередників: «Побачивши вашого єпископа, ... я вражений його лагідністю: він своїм мовчанням здатний звершити більше, аніж ті, хто говорить про великі справи. Бо він узгоджується з Господніми заповідями і постановами так, як струни в арфі. Тому моя душа проголошує його розум до Бога щасливим, знаючи, що він є доброчесним і досконалим, і що його стійкість, так само як і свобода від усякого гніву, є прикладом нескінченної лагідності Бога Живого» (Ad Philadelph. I) . І сьогодні очевидно, що Ви втілили ці слова в якості основи власного життєвого шляху, який також триває й після вашого обрання в якості Вселенського Патріарха. Продовжуючи своє служіння Богові та людям, Ви продемонстрували найвищу турботу про одну з дочірніх Церков Святої Константинопольської Церкви – Київську Церкву, намагаючись вилікувати розкол серед Православного народу в Україні й звільнивши нас від нашого церковного «Вавилонського полону», в якому наша Церква страждала понад три століття.

Неможливо переоцінити все те, що Ваша Всесвятість зробили впродовж останніх років задля духовного благополуччя українського православного народу. Ваша особиста позиція та зусилля зробили можливим те, що ми бачимо сьогодні – Помісну Автокефальну Православну Церкву України. І навіть попри те, що диявол усе ще протистоїть нам, здіймаючи нових ворогів як усередині, так і за межами нашої Церкви, ми щиро віримо, що Бог за Вашими молитвами зміцнить нас у цій боротьбі.

Сьогодні ми з молитвою хвалимо нашого Господа за те, що Він дав нам такого люблячого батька, який завжди показує нам свою підтримку, терпіння й розуміння. Такі християнські якості чітко вказують на те, що Ви своїм серцем шукаєте шляху Христового, наслідуючи Його особистий приклад і заповіді любові. Нехай же наш Великий і Вічний Архієрей, Господь і Спаситель Ісус Христос за молитвами Свого вірного учня і чéсного апостола Варфоломія продовжить дарувати Вам мудрість, розсудливість і здоров’я для довгого й плідного служіння перед Божим вівтарем, показуючи кожній людині беззаперечний приклад християнського життя.

Εις πολλά έτη, Παναγιώτατε Δέσποτα!

Із любов’ю в Христі,

ОЛЕКСАНДР (ДРАБИНКО)