Звернення вірних Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ до Блаженнішого Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма ll з приводу визнання автокефалії Православної Церкви України

Звернення вірних Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ до Блаженнішого Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма ll з приводу визнання автокефалії Православної Церкви України

Його Блаженству,
Блаженнішому Архієпископу Афінському і всієї Еллади ІЄРОНІМУ ІІ

Ваше Блаженство!

Нещодавно Священний Синод Боголюбивої Церкви Еллади на своєму засіданні 26-28 серпня поточного року визнав повністю канонічним право Вселенського Патріарха на дарування автокефалії, а також Ваш привілей, як Предстоятеля Церкви, щодо подальшого вирішення питання про визнання Церкви України в цьому статусі. Ця важлива для нашої Церкви постанова гаряче підтримується кожним православним українцем із щирою впевненістю в тому, що Ваше Блаженство розуміють всю непросту церковну ситуацію, що склалася в Україні, та вирішать її так, як підказує християнське сумління та канонічна традиція.

Будучи вихідцями з Української Православної Церкви Московського Патріархату, ми були свідками того жахливого тиску, який світська влада ще з часів існування Радянського Союзу чинила на Христову Церкву. На жаль, навіть після падіння комуністичного режиму та проголошення Незалежності України спроби агресивного втручання влади Росії в церковне життя залишилися такими ж самими, сягаючи також і нашої Батьківщини. За відсутності альтернативи православні християни України були змушені жити у таких умовах. Утім, доленосне рішення Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархії 09-11 жовтня 2018 року змінило цю трагічну ситуацію, і вже за кілька місяців в Україні постала автокефальна Православна Церква України.

Через відновлення свого історичного та канонічного права на Київську Митрополію й дарування Томосу про Автокефалію, Вселенська Патріархія не лише повернула історичну справедливість, але й доклала всіх можливих зусиль задля зцілення церковного розколу в Україні, а також визнала право українського народу молитись рідною мовою в традиції своєї Помісної Церкви.

Тож сьогодні, Ваше Блаженство, український народ, не зважаючи на протидію певних сил як в Україні, так і за її кордонами, з внутрішнім трепетом та молитвою чекає на Ваше рішення щодо визнання дарованої Матір’ю-Церквою автокефалії Православної Церкви України.

Нехай же Милосердний Господь продовжить освітлювати Ваше серце Своїми мудрістю та миром, даруючи Вам міцність душевних і тілесних сил для подальшого непорочного стояння перед Його вівтарем.

Від імені та за дорученням духовенства і вірян Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України,

З любов’ю у Христі,

+Олександр (Драбинко),

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський,

керуючий Переяславсько-Вишневською Єпархією ПЦУ