Парафія Покрови Божої Матері смт Велика Димерка

Адреса: Київська область, Броварський район, смт Велика Димерка, вулиця Гоголівська, 25.

Настоятель: священник Василій Чічак.

Селище Велика Димерка розташоване в 34 км на північний схід від Києва. Перша письмова згадка датується 1552 роком, хоча поселення було засновано ще за часів Київської Русі. З 1680 року село було у володінні Києво-Печерської Лаври; тут розташовувався монастирський будинок. Жителі села виробляли для Лаври дерев’яне вугілля, випалюючи його.

Головною пам'яткою Великої Димерки є дерев'яна церква Покрови Божої Матері, збудована у 1888 році на місці попереднього храму 1782-1785 років. Проте це була не перша димерська церква. За історичними свідченнями, тут був храм, який стояв ще до 1564 року, і у якому велися книги до 1784 року. Нинішня церква - об'єкт культурної спадщини. Вона є взірцем стилю історизм, хрещата в плані, одноверха, з прибудованою шатровою дзвіницею.

5 травня 2023 року мешканці Великої Димерки одностайно проголосували за перехід парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Престольне свято: 1 жовтня.