Парафія Архістратига Михаїла с. Світильня

Парафія Архістратига Михаїла села Світильня

Адреса: Київська область, Броварський район, село Світильня.

Село Світильня розташоване у 45 км на північній схід від Києва, на кордоні з Чернігівською областю. Воно виникло як укріплення при переправі через річку Трубіж на древній Басанській дорозі в кінці Х століття. За поширеною версією назва села походить від основної споруди городища — маяка, за допомогою якого повідомляли про наближення ворога.

Щодо сільської церкви, яку було присвячено Архістратигу Михаїлу, то згадка про неї міститься в працях Чернігівської губернської архівної комісії за 1906-1908 роки. В документі зазначено, що храм був дерев’яним, 1858 року побудови, в якій містилися документи з 1770 року. Він стояв на горі з валами, що височіє посеред села. За радянської доби, у 1962 році, святиню було знищено.

Відродження Свято-Михайлівської церкви відбулося наприкінці 1980-х років, коли на сільському кладовищі звели невелику церкву. В середині 2010-х років на території городища часів Київської Русі розпочали будівництво дерев'яної каплиці, а згодом – цегляного храму поруч (обидві споруди не завершені).

27 квітня 2024 року релігійна громада одноголосно висловилася за приєднання до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Зазначимо, що парафія діє на три села: Світильня, Кулажинці та Гребельки.

Престольні свята: 8 листопада, 26 вересня.

 

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!