Церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Перемога — пам'ятка української дерев'яної архітектури 19-го століття.

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці села Перемога

Адреса: Київська область, Броварський район, село Перемога, вулиця Київська, 2А.

Настоятель: протоієрей Олександр Ярмольчик.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Перемога — пам'ятка української дерев'яної архітектури 19-го століття.

Історія

Засноване 1400 року, село Перемога до 1945 року назвалося Ядлівкою. 11 (21) липня 1654 року тут на ночівлю зупинився та відвідав місцеву церкву Різдва Пресвятої Богородиці Антіохійський Макарій III разом зі своєю свитою, зокрема своїм сином і секретарем, архідияконом Павлом Халебським, відомим мандрівником, чиї замітки про тогочасну Україну відомі в усьому світі. У своїй праці отець Павло, зокрема, зауважив, що у Ядлівці існувала красива фортеця і пречудова церква на честь Різдва Пресвятої Богородиці. За козаччини, до 1782 року селище було у складі Баришівської сотні Переяславського полку.

Нинішня Різдво-Богородична дерев’яна церква побудована у 1892 році на пожертви місцевих жителів. Вона залишалася єдиною спорудою, що вціліла після спалення села німецькими військами у 1943 році. Пізніше біля неї було встановлено пам'ятний хрест-подяку селян Богові за відродження села з попелу.

До 1990 року будівлю церкви використовували як школу, клуб, контору, комори. Церковній громаді споруду передали у 1992 році і відтоді було відновлені богослужіння.

Архітектура

Окрім головного престолу на честь Різдва Пресвятої Богородиці церква має боковий теплий приділ на честь Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. До 1930-х років храм був п'ятиверхим та мав двоярусну дзвіницю над притвором. У 1934 році його закрито для богослужінь, верхню частину зруйнували, зокрема, втрачено дзвіницю. Церкву ж перебудовали для господарських потреб.

Сьогодення

До Переяславсько-Вишневської єпархії парафія села Перемога доєдналася 21 січня 2019 року. Під час відвідин храму 22 грудня 2021 року митрополит Переяславський і Вишневський Олександр подарував громаді ікону праведних Іокима та Анни з часткою мощів святої Анни.

6 квітня 2022 року церква була значно пошкоджена внаслідок артилерійського обстрілу російських фашистів – вибиті вікна, зруйновано частину стіни, інтер’єрів і підлоги.

Престольне свято: 8 вересня, 9 грудня.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!