Парафія преподобних Антонія та Феодосія Печерських села Віта-Поштова

Адреса: Київська область, Фастівський район, село Віта-Поштова, вул. Нова 17, кладовище "Південне".

Настоятель: протоієрей Сергій Антонюк.

Село Віта-Поштова, що на південно-західній околиці Києва,  досить давнє – його заснували ще за часів Київської Русі, у 1117 році, при благовірному князі Володимирі Мономаху. У 1583 році поселення перейшло у власність Київського Михайлівського Золотоверхого монастиря, у 1700-му - Пустинно-Миколаївського. Пізніше в селі звели церкву на честь Різдва Пресвятої Богородиці, яку зруйнували у радянські часи.

Церква в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Печерських збудована в 2000-роках на Південному кладовищі, що південніше Віти-Поштової. 25 вересня 2010 року відбулося освячення накупольного хреста. Храм заввишки 26 метрів та у свої основі має форму, що нагадує Вифлеємську зірку.

15 квітня 2022 року парафія разом з настоятелем була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Престольне свято: 2 вересня.