Парафія Успіння Пресвятої Богородиці села Старі Безрадичі

Парафія Успіння Пресвятої Богородиці села Старі Безрадичі

Адреса: Київська область, Обухівський район, село Старі Безрадичі.

Старі Безрадичі розташовані приблизно в 40 км на південь від Києва. В урочищах біля села виявлено поселення трипільської культури (IV–III тисячоліття до н. е.), поселення Черняхівської культури, поселення та городище часів княжої Русі. Там знайдено римські монети часів імператорів Трояна, Антонія Пія, Комода. Деякі дослідники відносять селище до літописного міста Торська, закладеного Володимиром Хрестителем на річці Стугна 988 року і зруйнованого половцями в 1093 року. У писемних документах вперше згадується у 1554 році, коли грамотою князя Богуша Корецького поселення було передане Києво-Печерській Лаврі, якій належало понад 220 років. При цьому жителям міста королівською грамотою надавалося магдебурзьке право на вільну торгівлю і на один річний ярмарок. В 1631 році архімандрит Печерської Лаври Петро Могила тримав у Безрадичах 4 дими, 3 городники і 2 убогі хижини.

За імперської доби церква діяла в сусідніх Нових Безрадичах, і була присвячена святу Різдва Пресвятої Богородиці. Цей дерев’яний храм був зведений 1727 року та зруйнований в радянської часи.

Церква у Старих Безрадичах послала в роки Незалежності – її присвятили святу Успіння Пресвятої Богородиці. 8 червня 2024 року на загальних зборах парафії було прийнято рішення про приєднання парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Престольне свято: 15 серпня.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!