Парафія Покрова Пресвятої Богородиці села Кодаки

Адреса: Київська область, Білоцерківський район, село Кодаки, вул. Новоселицька, 13. Facebook-сторінка

Настоятель: ієромонах Іоан Бондарєв.

Селу Кодаки понад одинадцять століть - воно було засноване 901 року. З часом поселення стало чималою дерев'яною фортецею, однією з численних оборонних споруд навколо Києва. Відомо, що у 1660 році тут зібралася Кодацька рада Війська Запорозького, з метою визначити порядок участі українців у московській виправі на захід.

Як символ козацької слави в селі була збудована Козацька Покровська Церква. В 1782 році на місці більш давнього храму побудували дерев'яну трьохглаву церкву. За радянської доби її закрили та зруйнували у 1959 році.

14 жовтня 2019 року митрополит Переяславський і Вишневський Олександр освятив місце, хрест та звершив закладку наріжного каменя під будівництво Свято-Покровського храму. 10 листопада 2020 року керуючий єпархією освятив невеличку дерев’яну церкву в ім'я великомученика Димитрія Солунського, яку побудовано на місці зруйнованої богоборцями Покровської церкви.

Престольне свято: 1 жовтня, 26 жовтня.