Парафія Казанської ікони Божої Матері села Сухолуччя

Адреса: Київська область, Вишгородський район, село Сухолуччя, вул. Майора Колесніка, 7.

Селу Сухолуччя майже 400 років. Воно розташоване в мальовничому місці на березі Київського водосховища. До революції у Сухолуччі храму не було, існувала каплиця на честь Казанської ікони Божої Матері, а парафія була приписною до Хрестовоздвиженської церкви с. Любимівка. За радянської доби каплицю зруйнували.

Духовне життя у селі відродилося у 2010 році, коли було розпочато будівництво типової однокупольної дерев’яної церкви на честь Казанської ікони Божої Матері. До того віряни відвідували храми у сусідніх селах. Навесні 2011 року у церкві вже відправлялися богослужіння. Окремо від храмової будівлі збудували дерев’яну дзвіницю.

17 квітня 2022 року парафія, відповідно до поданого прохання, була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Престольне свято: 8 липня, 22 жовтня.