Парафія святих Косьми і Даміана села Сукачі

Адреса: Київська область, Вишгородський район, село Сукачі, вул. Соборна, 12А.

Настоятель: протоієрей Миколай Гринів.

Село Сукачі, перша згадка про яке датується 1610 роком, розташоване неподалік лівого берега річки Тетерів — правої притоки Дніпра, та на шляху, що зв'язує Чорнобиль з Києвом. Після аварії на Чорнобильській АЕС воно стало тим місцем, яке прихистило евакуйованих із небезпечних територій людей.

Новозбудовану цегляну церкву на честь святих Косьми і Даміана 6 вересня 2006 року освятив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан). При будівництві храму було використане дерево з розібраного у 1970-х роках храму сусіднього села Леонівка. У 2008 році біля Космо-Даміанівського храму освятили пам'ятник жертвам голодомору, встановленого коштом громади.

19 травня 2022 року парафія села Сукачі разом з настоятелем, відповідно до поданого прохання, була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Престольне свято: 1 листопада.