Богослужіння на свято Пресвятої Трійці (П’ятидесятниці)

16 червня, у день свята Пресвятої Трійці (П’ятидесятниці), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр очолив служіння Божественної літургії та всеношної напередодні у Спасо-Преображенському соборі міста Києва у співслужінні духовенства та гостей парафії у духовному сані. Одразу після Літургії було відслужено вечірню, за якою читалися коліноприклонні молитви.

Цього дня згадується зішестя Святого Духа на апостолів через десять днів після Вознесіння Спасителя, тобто на 50-й день після Христового Воскресіння. День зішестя Святого Духа вважають Днем народження християнської Церкви. Отримавши Святого Духа, апостоли почали проповідувати Христа різними мовами. Про це розповідає книга Діянь Апостольських.