АФОН. Перед святинями Святої Гори клірик єпархії підніс молитви за Україну

В першій половині червня, з благословіння митрополита Переяславського і Вишневського Олександра, голова єпархіального відділу з питань взаємодії з силовими структурами (військкоматами) та громадськістю протоієрей Валерій Жигуц відвідав Святу Гору Афон, очоливши паломницьку групу мирян.

Впродовж кількох днів українські паломники відвідали древні монастирі, в яких причастилися Святих Таїн, піднесли молитви за Україну, Збройні Сили та за перемогу над російським агресором. В обителі Пантократор вони мали зустріч з ігуменом архімандритом Гавриїлом, в обителі Ксенофонт – з архімандритом Алексієм та монахом Лукою, який написав Томос про автокефалію Православної Церкви України. Отець Лука свого часу також написав ікону великомученика Георгія Переможця, перед якою молиться громада Спасо-Преображенського кафедрального собору Переяславсько-Вишневської єпархії.

Протоієрей Валерій з мирянами подякували афонським ченцям за гостинність та молитви за нашу державу і народ.