На Хрестовоздвиження митрополит Олександр відправив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

14 вересня Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних свят – Воздвиження Хреста Господнього. В цей день митрополит Переяславcький і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі міста Києва.

За богослужінням пролунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Напередодні ввечері керуючий єпархією відправив святкову всеношну із Чином Воздвиження. За богослужінням із вівтаря було винесено хрест із часткою Животворчого древа Хреста Господнього для молитовного поклоніння вірян.

Починаючи з V-го століття відомо про церемонію підняття Хреста для огляду усіма вірянами – Чин Воздвиження – як частину святкування. Він відправляється наприкінці всеношної після винесення Хреста. Єпископ схиляється із Хрестом до землі, а потім повільно підіймає його високо вгору, і потім осіняє Хрестом – і так робиться на чотири сторони світу.