У Неділю прощену митрополит Олександр відправив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

У Неділю прощену митрополит Олександр відправив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

17 березня, у неділю сиропусну, прощену, день пам’яті прп. Олексія, чоловіка Божого, та свт. Патрикія, просвітителя Ірландії, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі м. Києва.

Йому співслужили клірики собору та єпархії.

Пролунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини та мирних жителів.

Після Літургії клірик собору протоієрей Андрій Дудченко від імені духовенства та парафіян привітав митрополита Олександра з прийдешнім днем народження та зачитав вітальну адресу Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія. Також владику привітали: голова парафіяльної ради собору та президент компанії «Ліко-Холдінг» Ігор Лисов з колективом, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Київській області полковник Максим Очеретяний, митрополичий хор на чолі з регентом протодияконом Олександром Тарасенком.

Потому митрополит Олександр відправив вечірню з Чином прощення та благословив вірян на Великий піст.

«Сьогоднішня неділя іменується також Неділею прощеною. В Святому письмі, яке ми чули, було сказано, що якщо ви прощаєте провини свого ближнього, то й Отець ваш небесний простить вам провини ваші. В молитві «Отче наш», яку ми всі знаємо змалечку і читаємо декілька разів на день, є слова, які  безпосередньо відносяться до сьогоднішнього дня: «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Зазвичай ми механічно повторюємо ці слова, нечасто задумуючись над тим, а в чому полягає провина нашого ближнього. Так, дійсно, можна говорити про те, що ми прощаємо, дуже просто почитати Святе Письмо, почитати молитви, подивися навколо… але коли стосується особисто тебе, коли людина, яка тобі допекла, знаходиться поруч із тобою, наскільки тоді важко простити цій людині. Кожен, пропустивши через себе слова молитви Господньої, нехай задумується над тим, чи дійсно він прощає. Так, це зробити важко, але це треба зробити, і нехай в цьому нам допоможе Господь», - сказав архіпастир.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!