Митрополит Олександр взяв участь у церемонії вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

23 листопада, у 86-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, на території Національного музею Голодомору-геноциду на Печерську відбулася церемонія вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Епіфаній відслужив Панахиду за спокій душ в Україні голодом заморених. За богослужінням молився митрополит Переяславський і Вишневський Олександр.

У поминальному заході також взяли участь: Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, предстоятелі та представники Церков, представники дипломатичного корпусу та інші офіційні особи.

Після завершення молитви Президент оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку». До акції доєдналися представники Православної Церкви України, представники від кожної області, АР Крим, міст Києва та Севастополя. Зокрема, голова держави та інші учасники поклали запалені лампади до скульптури «Гірка пам’ять дитинства».