На свято Богоявлення керуючий єпархією звершив Літургію та чин великого освячення води у Спасо-Преображенському соборі

19 січня, у день свята Богоявлення, Хрещення Господнього, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр очолив Божественну літургію святителя Василія Великого у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Києва.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору та Переяславсько-Вишневської єпархії.

Богослужбові піснеспіви виконав Митрополичий хор кафедрального собору під управлінням диякона Олександра Тарасенка.

Після Літургії митрополит Олександр звершив чин великого освячення води.

Наприкінці богослужіння владика привітав віруючих зі святом та розповів про значення свята в житті кожного християнина.

Традицію освячувати воду Свята Церква зберігає з перших років християнства. Остаточно чин освячення сформувався в VI-VII стт. завдяки трудам патріарха Єрусалимського Софронія. Православна Церква називає воду, освячену в день Хрещення Господнього, агіасмою – «великою святинею». До речі, за давньою традицією чин великого освячення води звершується двічі на рік: у Хрещенський святвечір та в сам день свята Богоявлення.

За сприяння Голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова богослужіння транслювалося наживо на сайті та на YouTube-каналі храму.

Напередодні ввечері митрополит Олександр відправив святкову Всеношну у Спасо-Преображенському соборі.