Покровський храм при Головному військовому клінічному шпиталі відвідав держсекретар США

31 січня держсекретар США пан Майк Помпео відвідав храм Покрова Пресвятої Богородиці при Національному військово-медичному клінічному центрі «ГВКГ» МО України (вул. Госпітальна, 18).

Перший храм у шпиталі був відкритий в XVIII столітті в ім’я святого Пантелеймона Цілителя. Перша ж Покровська церква з'явилася тут в XIX столітті. З приходом радянської влади в 1919 році храм закрили, перетворивши його під клуб. Церкву відновили 1999 року в одному з корпусів шпиталю, а у 2005 році, в ознаменування 250-річчя медичної установи, його освятив Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан). З початком військових дій на Сході України громада надає духовну допомогу пораненим, збирає кошти і закуповує медичне обладнання та медикаменти. Госпітальний храм також бере активну участь в підтримці дитячих будинків, які знаходяться в прифронтовій зоні. 2019 року парафія перейшла до Православної Церкви України.

Настоятель храму військовий капелан протоієрей Олег Скнар ознайомив гостя з історією храму та його важливою душпастирською місією в умовах сьогодення. Так, отець Олег розповів, що за п‘ять років війни через Київський шпиталь пройшло понад 43 тисячі травмованих і поранених на Сході України наших захисників та висловив надію, що візит гостя такого високого рангу приверне увагу суспільства до того, що війна триває і до шпиталів продовжують надходити «борти».

Великою підтримкою бойового духу військовослужбовців, які проходять лікування у Київському шпиталі було особисте відвідування п. Майка Помпео поранених у палатах клініки травмотолгії разом з головою департаменту ВМУ генерал-майором Ігорем Хоменко, начальником Київського шпиталю генерал-майором Анатолієм Казмирчуком та полковниками Олександром Лашиним, Геннадієм Перовим. Начальник клініки травматології полковник Ігор Савка біля кожного солдата і офіцера розповів про іх поранення та історію лікування.

По закінченню візиту пан Майк Помпео висловив щиру подяку протоієрею Олегу Скнар за гостинність та можливість познайомитися з красою православної традиції.