У День загальної молитви і посту за Україну в єпархії молитва тривала майже 10 годин

У День загальної молитви і посту за Україну в єпархії молитва тривала майже 10 годин

25 березня Православна Церква України оголосила Днем загальної молитви і посту за Україну. 

З благословення митрополита Переяславського і Вишневського Олександра у Спасо-Преображенському кафедральному соборі впродовж дня між ранковою та вечірньою Літургіями Ранішеосвячених Дарів читався Псалтир із молитвою в час епідемії коронавірусу. Адже щира молитва допоможе пережити цей час скорботи і випробувань. Молитви підносилися перед хрестом із часткою дерева Чесного і Животворчого Хреста Господнього. 

Піздню Літургію Ранішеосвячених Дарів очолив митрополит Олександр. Йому співслужили: Екзарх Вселенського Патріархату в Україні архімандрит Михаїл Аніщенко, духовество собору та Переяславсько-Вишневської єпархії.

За відправою владика Олександр звершив дияконську хіротонію.

Оскільки нині діють обмеження на перебування великої кількості людей у приміщенні, богослужіння та молитва транслювалися на ютюб-каналі Спасо-Преображенського собору, сайті храму та фейсбук-сторінці митрополита Олександра.

 

Молитва під час пошесті згубної (епідемії)

Господи, Боже наш, багатий милосердям і милістю, що Своїм мудрим Провидінням керуєш нашим життям, вислухай нашу молитву, прийми покаяння за гріхи наші, припини пошесть згубну, яка спіткала нас, як Ти і раніше припиняв згубні пошесті серед людей.

Милосердний Спасителю, захисти здоров’я тих, хто на Тебе уповає. Лікарю душ і тіл наших, дай одужання тим, що хворіють, і підведи їх з ложа недуги та страждань. Благослови, Господи, укріпи і захисти Своєю благодаттю усіх тих, хто з благодійністю і жертовністю піклується про хворих вдома чи в лікарнях. Визволи людей в нашому місті (селі, монастирі), в нашій країні і по всьому світу від пошесті згубної, від хвороб і страждань та навчи нас цінувати життя і здоров’я як Твої дари. Дай нам, Боже, Твій мир і наповни наші серця непохитною вірою в Твій захист, надією на Твою підтримку і любов’ю до Тебе і наших ближніх.

Твоє бо є щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і навіки віків. Амінь.

 


Друк