У Фомину неділю керуючий єпархію відправив Літургію у монастирі святителя Нектарія Егінського

У Фомину неділю керуючий єпархію відправив Літургію у монастирі святителя Нектарія Егінського

26 квітня, в Неділю 2-гу після Пасхи, апостола Фоми, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенській церкві монастиря святителя Нектарія Егінського (с. Ходосівка, Києво-Святошинського р-ну).

Тиждень після свята Воскресіння Христового, або Світла седмиця, завершується Фоминою неділею, що також має назву Антипасха. У перекладі з грецької це слово означає «замість Пасхи», тобто цього дня вперше оновлюється пам’ять Воскресіння Христового – євангельських подій, за яких Спаситель явився жонам-мироносицям і апостолам. Богослужіння Фоминої неділі пробуджує віруючих звернутися до Сонця Правди – Христа, укріпити в собі віру і разом зі святим апостолом Фомою радісно промовити воскреслому Спасителю: «Господь мій і Бог мій» (Ін. 20:28).

Його Високопреосвященству співслужили клірики Переяславсько-Вишневської єпархії.

За Літургією були піднесені молитви за ліквідаторів, які відійшли у вічність та усіх, хто залишив цей світ внаслідок катастрофи та спричинених нею хвороб, за мир в Україні, за українських воїнів, за припинення згубної пошесті, а також здоров’я хворих, лікарів та всіх, хто у час цього випробування жертовно служить ближнім.

Напередодні ввечері митрополит Олександр відправив всеношну у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Києва.