Керуючий єпархією взяв участь другому Архієрейському Соборі об’єднаної Православної Церкви України

15 грудня, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, відбувся другий Архієрейський Собор помісної Української Православної Церкви.

Перед початком, з благословення Його Блаженства, Головний секретар Священного Синоду митрополит Вінницький і Барський Симеон очолив Божественну літургію у Малій Софії. За богослужінням молився Предстоятель, архієреї та духовенство Православної Церкви України.

Участь в Соборі взяла повнота архієреїв Православної Церкви України. Було заслухано відеопривітання від Вселенського Патріарха Варфоломія, Олександрійського Патріарха Феодора, Архієпископа Кіпрського Хризостома, а також зачитано вітальний лист від Архієпископа Елладського Ієроніма.

Опісля Митрополит Епіфаній виступив із доповіддю, в якій розповів про становлення Церкви та пройдений шлях за цей рік й подальші перспективи розвитку Української Православної Церкви.

Далі відбулося соборне обговорення питань із життя Церкви. У підсумку Архієрейський собор ухвалив відповідні постанови.

Згодом, в тисячолітній святині Православної Церкви – Соборі Святої Софії Київської Блаженнійший Владика у співслужінні єпископату звершив подячний молебень та звернувся із Першосвятительським словом.

«Сьогодні ми по справжньому дякуємо Богові за прожитий час. Стоячи тут, на амвоні древньої київської святині – основи нашої Православної Церкви – ми радіємо. Радіємо з того, що Господь сподобив нас пройти певний відрізок часу. Можливо, два роки це і не багато у порівнянні з тисячоліттям чи декількома століттями нашої духовної окупації, це не тривалий час, це всього тільки два роки. Але впродовж цього часу Господь сподобив нас багатьох благодіянь. Якщо ми проаналізуємо навіть останнє сторіччя боротьби за автокефальний статус, то впродовж цих двох років ми зробили дуже великий прорив. Ми тут, в стінах древньої Софії провели Об’єднавчий Собор Українського Православ’я, який створив визнану єдину помісну Українську Православну Церкву. До цього часу багато трудилися, боролися, молилися, але все ж таки ми зуміли це все звести до купи завдяки також і Президенту України, який в той час посприяв і зробив все від нього залежне, щоби ця подія відбулася.

Супротивники не вірили, робили все задля того, щоб Об’єднавчий Собор не відбувся, щоб Томос про автокефалію не був наданий Вселенським Патріархом. Але не дивлячись на цей шалений спротив ми зуміли об’єднатися і створити Православну Церкву України. Церкву, яка утверджується, Церкву, яка розбудовується, Церкву, яка отримує визнання з боку інших помісних Православних Церков», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

Вітальні слова з нагоди другої річниці Об’єднавчого Собору виголосили представник Вселенського Патріархату митрополит Гальський Еммануїл, а також п’ятий Президент України, народний депутат Петро Порошенко.

За матеріалами пресслужби Київської Митрополії Православної Церкви України