В Переяславсько-Вишневській єпархії створена Комісія зі сприяння єдності християн

«Найдорожчим у християнстві для нас є Сам Христос та Його милосердя» - митрополит Олександр (Драбинко)

Слово-проповідь на Молебні за єдність християн 27 січня 2020 р.

Указом митрополита Переяславського і Вишневського Олександра, 6 лютого 2021 року в Переяславсько-Вишневській єпархії Православної Церкви України створена Комісія зі сприяння єдності християн.

Комісія покликана опікуватися питаннями міжхристиянської взаємодії та сприяти подоланню ворожнечі і непорозуміння між учнями Ісуса Христа в Україні.

Завдання Комісії:

1. Сприяти примиренню ворогуючих релігійних груп.
2. Шукати шляхів возз'єднання православних християн України.
3. Наближати далеких від апостольської традиції християн до повноти православної віри.
4. Підтримувати та поглиблювати діалог з протестантами, католиками та орієнтальними Церквами.
5. Організовувати можливості спільного свідчення невіруючим та нехристиянам.
6. Заохочувати до миротворення і пошуку єдності християн.
7. Виховувати духовенство та мирян у дусі християнської взаємоповаги та солідарності.

Пріоритетним засобом для здійснення миротворчих завдань є діалог. В умовах гібридної інформаційної війни і дезорієнтації суспільства він є безальтернативним шляхом подолання криз.