На Вознесіння Господнє керуючий єпархією відправив Літургію у монастирі святого Нектарія

10 червня, у день двонадесятого свята Вознесіння Господнього, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив нічну Божественну літургію у Спасо-Преображенській церкві монастиря святителя Нектарія Егінського у Хуторі Ясному.

Перед відправою був відслужений молебний акафіст святителю Нектарію Егінському за недужих.

Його Високопреосвященству співслужила братія обителі.

Напередодні ввечері митрополит Олександр очолив святкову всеношну у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.
***
У цей день згадуються події, що відбулися через сорок днів після Воскресіння Христового. У день Вознесіння Господь зібрав апостолів на горі Єлеон, що на околицях Єрусалиму. Христос благословив їх і — як був, у плоті, — вознісся на небо. Господь вознісся з тієї гори, де проводив ночі в молитві, де зрадив Його Юда, звідки починався Його голгофський шлях. Тілесне піднесення Ісуса Христа на Небо і сидіння праворуч Бога Отця являє нам, наскільки цінною в очах Божих є людська природа. Він вознісся, але не покинув Свою Церкву. Окремим торжеством Вознесіння стало наприкінці IV століття. Раніше ця подія згадувалася під час циклу П'ятидесятниці. Вперше про святкування Вознесіння на сороковий день після Великодня йдеться в «Апостольських постановах», які датуються приблизно 380 роком. Ще в першій половині IV століття мати імператора Костянтина Великого рівноапостольна Єлена спорудила на Єлеоні храм на честь Вознесіння Господнього.