На свято Хрестовоздвиження керуючий єпархією очолив богослужіння у кафедральному соборі

27 вересня Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних церковних свят – Воздвиження Хреста Господнього.

Митрополит Переяславcький і Вишневський Олександр очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі.

За богослужінням були піднесені молитви за мир в Україні, за припинення згубної пошесті, здоров’я хворих, лікарів та всіх, хто у час цього випробування жертовно служить ближнім.

Напередодні ввечері владика відправив святкову всеношну із чином Воздвиження, за якою з вівтаря було винесено хрест із часточкою Животворчого древа Хреста Господнього.

***

Починаючи з V-го століття відомо про церемонію підняття Хреста для огляду усіма вірянами – чин Воздвиження – як частину святкування. Він відправляється наприкінці всеношної після винесення Хреста. Єпископ схиляється із Хрестом до землі, а потім повільно підіймає його високо вгору, і потім осіняє Хрестом – і так робиться на чотири сторони світу.