Священиків УПЦ МП закликали «до діалогу та єдності»

Учасники Об’єднавчого Собору 2018 року, на якому була заснована автокефальна ПЦУ — звернулися із закликом діалогу та єдності до патріотично налаштованих священиків УПЦ Московського патріархату. Звернення підписали архієреї та священики, які свого часу входили до складу УПЦ, а у грудні 2018 року взяли участь в Об’єднавчому Соборі — митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко), архімандрит Дорофей (Маркевич), священики Богдан Гулямов, Петро Зуєв та Ростислав Воробій.

«Ми закликаємо вас послідувати Томосу про автокефалію, об’єднатися з Православною Церквою України і таким чином долучитися до розпочатої нами на Соборі історичної справи — стати співтворцями канонічної української автокефалії» — пишуть колишні учасники Об’єднавчого Собору. Заклик до єднання адресований передусім до 400 священиків УПЦ МП, які нещодавно звернулися до глав Помісних Православних Церков з проханням засудити єретичну доктрину «русского мира» та притягнути патріарха Кирила — одного з ідеологів нинішньої російської війни проти України — «до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол».