ГРЕЦІЯ. Митрополит Олександр відвідав Успенський монастир в Салоніках

ГРЕЦІЯ. Митрополит Олександр відвідав Успенський монастир в Салоніках

12 жовтня, на запрошення ігумені Меланії, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідали жіночий монастир Успіння Пресвятої Богородиці в Панорамі в місті Салоніки.

Матінка-ігуменя спільно з сестрами провели екскурсію монастирем та розповіли про життя черниць в обителі. Перед головною святинею монастиря - чудотворною іконою Пресвятої Богородиці «Ізбавительниця» владика підніс молитви за визволення України від російського агресора. На згадку про зустріч митрополит Олександр подарував ігумені Меланії пам’ятну монету із портретом Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Своєю назвою район Панорама завдячує розташуванню на схилах гір, що оточують півкільцем Салоніки, та чудовим краєвидом на місто та затоку, що відкривається звідти. В епоху Візантійської імперії тут стояв чоловічий монастир святого Пантелеймона, зруйнований турками 1430 року. А нинішня жіноча обитель була заснована у 1930-х роках. Сьогодні в монастирі проживає понад 50 насельниць. Він має топографічну, іконописну, свічну, ткацьку та золотошвейну майстерні. Черниці та послушниці тчуть на таких же верстатах, які були в побуті у їхніх прабабусь, до того ж сестри розробляють малюнки тканин на основі музейних зразків. У палітурному цеху також все вручну – реставрація книг, шкіряні обкладинки з тисненням та золоченням. Ікони в іконописній майстерні пишуться у класичних традиціях візантійської школи.

 

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!