ПЕРЕЯСЛАВ. Митрополит Олександр передав захисникам мощі праведного отамана Петра Калнишевського

ПЕРЕЯСЛАВ. Митрополит Олександр передав захисникам мощі праведного отамана Петра Калнишевського

16 січня, на запрошення ректора Університету Григорія Сковороди у місті Переяславі Віталія Коцура, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідав цей навчальний заклад. За ініціативи адміністрації відбулася передача ікони святого праведного отамана Петра Калнишевського (+1803; день пам’яті - 14 жовтня) 137-му окремому батальйону територіальної оборони.

Біля каплиці в ім’я святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, яку митрополит Олександр освятив у 2021 році, він відслужив літію за загиблими українськими воїнами та освятив ікону праведного Петра Калнишевського. Від Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира владика Олександр передав до образу частку мощів праведного Петра. Архіпастир побажав Божої допомоги захисникам України та благословив кожному воїну ікону святого отамана.

Наприкінці митрополит Олександр вручив відзнаки Переяславсько-Вишневської єпархії командиру батальйону підполковнику Олександру Аленькову, його заступнику лейтенанту Валерію Мартишко. Також нагородами були відзначені ректор Університету Віталій Коцура та художник Роман Мотузок.

Підполковник Олександр Аленьков вручив митрополитові відзнаку «За вагомий внесок у духовно-патріотичне виховання бійців батальйону, посилення обороноздатності та архіпастирську опіку».

Під час відвідин  митрополит Олександр подарував Університету примірник факсимільного видання Мазепинського Євангелія.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!