Керуючий єпархією відправив богослужіння свята Богоявлення

18 січня, напередодні свята Богоявлення - Хрещення Господнього, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відправив святкову всеношну у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, наприкінці якої звершив чин великого освячення води.

19 січня, у день свята Богоявлення, митрополит Олександр звершив чин великого освячення води на водоймі біля теплого храму монастиря святителя Нектарія Егінського у Хуторі Ясному.

Традицію освячувати воду Свята Церква зберігає з перших років християнства. Остаточно чин освячення сформувався в VI-VII стт. завдяки трудам патріарха Єрусалимського Софронія. Православна Церква називає воду, освячену в день Хрещення Господнього, агіасмою – «великою святинею». До речі, за давньою традицією чин великого освячення води звершується двічі на рік: у Хрещенський святвечір та в сам день свята Богоявлення.