АФОН. Українські паломники зустрілися з ігуменом монастиря Ставроникита старцем Тихоном

Афонський монастир Ставроникита заснований Константинопольським Патріархом Єремією I в 1553 році з нагоди віднайдення у морі мозаїчної ікони святителя Миколая Чудотворця. Образ ще називають Миколаєм Устричним -  на ньому досі залишаються ознаки мушлі, що вросла в ікону. Крім невеликої частини древа Хреста Господнього, в обителі зберігаються частини мощів святих Іоана Предтечі, Василія Великого, Іоана Золотоуста, Григорія Богослова, архідиякона Стефана, Феодора Стратилата, Амвросія Медіоланського та інших.

17 березня монастир відвідав митрополит Переяславський і Вишневський Олександр з групою паломників, священиків і мирян Переяславсько-Вишневської і Київської єпархій. Після молитви у святинь гості з України мали зустріч з ігуменом монастиря старцем Тихоном.