ЧЕРНІГІВЩИНА. Митрополит Олександр взяв участь в освячення церкви святого Миколая у смт Парафіївка

ЧЕРНІГІВЩИНА. Митрополит Олександр взяв участь в освячення церкви святого Миколая у смт Парафіївка

10 червня у смт Парафіївка Прилуцького району на Чернігівщині відбулося освячення церкви в ім’я святителя Миколая Чудотворця.

Свято-Миколаївський храм у Парафіївці був побудований за царської доби та зруйнований у 1930-х роках богоборчою владою. Церкву відродили у 2000-х роках – у 2010 році було освячено тимчасовий храм у приміщенні в самому центрі селища. Згодом коштом місцевих підприємців-благодійників побудували нову типову церкву на честь угодника Божого Миколая – на престольне свято 2020 року в ньому відправили першу Літургію архієрейським чином.

Освячення та Божественну літургію очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Епіфаній.

Йому співслужили: митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, настоятель храму протоієрей Василь Момохот, запрошене духівництво.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів. Також Митрополит Епіфаній возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Владика подякував громаді за прийняте рішення долучитися до помісної Української Церкви та відзначив благодійників і меценатів церковними нагородами.

Після відправи біля місцевого меморіалу відбулася молитва за спокій душ полеглих захисників Батьківщини.

Напередодні ввечері Митрополит Епіфаній та митрополит Олександр відвідали Національний історико-культурний заповідник у селі Качанівка.

З використанням матеріалів офіційного сайту Київської Митрополії

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!