Керуючий єпархією звершив богослужіння першого тижня Великого посту

11 березня у православних християн розпочався Великий піст. Великопісні богослужіння по-особливому впливають на душу, оскільки переважно мають покаянний характер і найбільш відповідають настрою душі людини, яка усвідомлює свою гріховність, кається і плаче перед Господом. Особливе місце займають богослужіння першого тижня Великого посту, які є більш суворими та покаянними.

В перші чотири дні посту на Великому повечір'ї читається Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського. Цей канон називається великим і за змістом, і за обсягом. Він містить в собі розповідь про різні епізоди Старого і Нового Завіту стосовно до душі людської, до її морального стану, спонукає утримуватися від зла і ревнувати про чесноти, наслідуючи добрим прикладам.

11, 13 та 14 березня митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр прочитав першу, третю та четверту частини Великого покаянного канону у Спасо-Преображенському соборі м. Києва. 12 березня – другу частину – у храмі Собору Київських Святих на Оболоні.

В середу 13 березня та п'ятницю 15 березня митрополит Олександр звершив Літургії Передосвячених Дарів у Преображенському соборі.

Фотоальбом >>>