РІВНЕНЩИНА. Митрополит Олександр відправив Літургію у Свято-Воскресенському Гурбинському монастирі

29 січня, коли Церва відзначає поклоніння честним веригам апостола Павла, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відвідав Свято-Воскресенський Гурбинський монастир, що на Повстанських Могилах (с. Мости, Здолбунівського району, Рівненської обл.), де з благословення архієпископа Рівненського і Острізького Іларіона звершив Божественну літургію у Трьохсвятительському домовому храмі обителі.

Владиці співслужили намісник обителі архімандрит Онуфрій Ляда, братія монастиря та запрошене духовенство.

За богослужінням були вознесені молитви як за здоров'я всіх воїнів, захисників української держави, так і за спокій тих, хто відав своє життя за волю і незалежність України. Нагадаємо, що цього дня  вшановуються пам'ять Героїв Крут. Також була піднесена молитва за припинення епідемії.

***

1944 року в урочищі Гурби розгорілася одна з найбільших битв в історії УПА. Проти повстанців, загальна кількість яких складала 3,5 тисячі упівців та 1,5 тисячі місцевих мешканців, було кинуто більше 30 тисяч енкаведистів та червоноармійців. Після дводенного запеклого бою загонам УПА з мінімальними втратами вдалося вирватися з оточення і відступити в Карпати. Після операції енкаведисти спалили села Гурби та Антонівці, закатували і розстріляли більше сотні полонених та простих селян, запідозрених у допомозі УПА. 2007-го року відбулося відкриття Пантеону героїв Гурбинського бою. 2012 року на території меморіального комплексу було закладено Свято-Воскресенський монастир на Повстанських Могилах. Головний храм обителі на честь Воскресіння Христового освятили у 2016 році. 2019 року митрополит Олександр звершив чин відспівування та похорону останків восьми бійців Української Повстанської Армії, а 2020-го взяв участь у закладці нового монастирського храму в ім’я святителя Спиридона Триміфунтського.