Керуючий єпархію взяв участь у відзначенні дня пам’яті преподобного Стефана, єпископа Володимир-Волинського

Керуючий єпархію взяв участь у відзначенні дня пам’яті  преподобного Стефана, єпископа Володимир-Волинського

10 травня, з нагоди дня пам'яті преподобного Стефана, єпископа Володимир-Волинського, Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у співслужінні з єпископатом та духовенством очолив Божественну літургію у кафедральному соборі Різдва Христового міста Володимир-Волинський.

Святитель Стефан Володимир-ВолинськийНа запрошення керуючого єпархією єпископа Матфея участь у святкуванні взяв митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Святий Стефан був одним із улюблених учнів преподобного Феодосія Печерського. Після смерті наставника саме він і очолив Києво-Печерський монастир. Під час його ігуменства відбудовано величний храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Але в 1078 році ігумен Стефан змушений був залишити Печерський монастир: частина братії з невідомих нам причин відмовилася визнавати його своїм наставником. Він не наполягав, натомість заснував на річці Клов на честь Пресвятої Богородиці монастир. Біля 1090 року призначений єпископом Володимир-Волинським. Упокоївся 1094 року та був похований у кафедральному соборі міста.

По завершенні Божественної літургії Предстоятель з ієрархами, духовенством та боголюбивим народом Хресною ходою пройшли до центральної площі міста, де біля пам’ятної стели полеглих Героїв вшанували тих, котрі віддали свої життя, захищаючи Батьківщину.