ВІННИЦЯ. Митрополит Олександр співслужив ієрархам ПЦУ за Літургією Миру

4 червня, у кафедральному Спасо-Преображенському соборі міста Вінниця була звершена Літургія Миру.

Богослужіння звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні ієрархів Православної Церкви України: митрополита Вінницького і Брацлавського Романа, митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, архієпископа Вінницького і Тульчинського Михаїла та архієпископа Житомирського і Поліського Володимира. Преосвященним владикам співслужив Екзарх Вселенського Патріархату архімандрит Михаїл (Аніщенко), представники духовенства Вінницько-Барської, Вінницько-Тульчинської та Вінницько-Брацлавської єпархій ПЦУ.

Під час відправи були піднесені особливі молитви за мир та єдність і примноження любові в Українському Православ’ї і нашій державі.  Рішення про служіння літургії Миру було прийняте митрополитом Симеоном у зв’язку з останніми подіями всередині Православної Церкви України та у зв’язку із намаганнями УПЦ, яка перебуває у єдності з Московським Патріархатом, чинити провокації проти Помісної Церкви, її служителів і вірян на Вінниччині.

За літургією духовество пом'януло 231 воїна - жителів Вінниці і Вінницької області, які загинули під час війни у Донбасі.

Після відправи на могилі попереднього керуючого Вінницькою єпархією митрополита Макарія (Свистуна; +2007), що на території кафедрального собору, було відслужено заупокійну літію – рівно 12 років тому владика Макарій відійшов до Господа.

ВІННИЦЯ. Митрополит Олександр співслужив ієрархам ПЦУ за літургією миру

У матеріалі використано світлини прес-служби Вінницької єпархії ПЦУ