Митрополит Олександр співслужив Предстоятелю за богослужінням у Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких могилах

30 червня Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах (с. Пляшева Радивилівського району Рівненської області).

Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах розміщений на місці славного бою під Берестечком, в якому захищалися честь та слава українського народу, де було виявлено виняткову мужність та відвагу. Завдяки пам’яті людей, великій пошані до загиблих героїв це місце почали називати Козацькими Могилами. Селяни до встановленого на місці битви хреста почали зносити знайдені кістки та черепи козаків. Ще в ХІХ ст. на це місце приїжджали люди, щоб вшанувати пам’ять та помолитися за своїх героїв. У червні 1908 р. на о. Журавлиха відбулося перше офіційне вшанування пам’яті козаків. Тоді ж виникла ідея побудови храму-пам’ятника на цьому місці, щоб зібрати тут останки тисяч безіменних героїв. Перші ченці на Козацьких Могилах з’явилися ще у 1909 р. Монахи присилалися на послух з Почаївської Лаври. Але думка про постійну чернечу молитву та заснування монастиря-скиту виникла вже при будівництві козацької усипальниці у 1912 р. За два роки. відбулося урочисте освячення комплексу Козацьких Могил із заснованим тут монастирем-скитом. У 1954 р. монастир-скит було ліквідовано. У 1989 р. на Козацьких Могилах відновилися народні вшанування пам’яті козаків і постало питання про відродження молитви на цьому святому місці. З 1990 р. у Георгіївському соборі почали регулярно молитися парафіяни сусіднього с. Пляшева. Остаточне відродження Свято-Георгіївської обителі відбулося у 2002 р.

Його Блаженству співслужили: митрополити -  Львівський і Сокальський Димитрій, Луцький і Волинський Михаїл, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископи -  Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Вишгородський Агапіт, єпископи - Володимир-Волинський і Турійський Матфей, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Харківський і Богодухівський Митрофан, Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, Херсонський і Каховський Борис, Житомирський і Овруцький Паїсій, Рівненський і Сарненський Гавриїл, намісник обителі архімандрит Софроній (Бордюк) та численне запрошене духовенство. Велика кількість вірян цього дня молилася разом із Предстоятелем та єпископатом помісної Української Православної Церкви.

Після літургії Його Блаженство звершив літію за спокій душ загиблих українських козаків та новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України, а також взяв участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам’ятника героям Берестецької битви.

За матеріалами прес-служби Київської Митрополії