ОРГАНІЗАТОРАМ ТА УЧАСНИКАМ
ПЕРШОГО МОЛИТОВНОГО СНІДАНКУ
ВЕЛИКОДИМЕРСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
«МОЛОДЬ І МАЙБУТНЄ ПОКОЛІННЯ»
Шановні друзі, дорогі у Христі брати і сестри!
Шанобливо вітаю сьогодні всіх Вас словами Христа Спасителя, з якими Він звертався до Своїх учнів: «Мир вам!» (Івана 20: 19, 21). «Він - наш Мир», - навчає апостол Павло, - що примирив нас всіх з Богом у своєму тілі через хрест. (див. Еф. 2, 14-16). Питання миру, справедливого миру сьогодні, як ніколи, актуальне для нас, адже війна так, чи інакше торкнулася сьогодні кожної української родини.
Згідно зі Священним Писанням, мир — це благодатний дарунок Божий, про який ми молимося і якого просимо в Господа для себе і для всіх людей. Церква щодня за богослужіннями молиться “про мир в усьому світі”. Але ми повинні пам’ятати, що мир між людьми настає лише тоді, коли досягається мир людини з Богом через звільнення себе від рабства гріху. Тільки стан примиреності з Богом є нормальним станом творіння, “тому що Бог не є Бог безладу, але миру”.
Мир, як дарунок Божий, що перетворює внутрішню людину, виявляється і зовні. Святий апостол Павло наставляє: “Якщо можливо і залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми”; намагайтеся “зберігати єдність духу в союзі миру”.
Особлива відповідальність за настання миру, лежить сьогодні в основному на плечах молодого покоління, котре захищає Батьківщину, рідну землю, рідні домівки, свої сім’ї. Думаю не дарма і тему нинішнього Першого Молитовного сніданку обрано в поєднанні понять молоді, як відповідальної за майбутнє покоління.
Україна обрала незалежний шлях свого буття та розвитку. Церква, яка є невід’ємною частиною суспільства, разом з усіма своїми чадами розбудовує Державу і бажає, щоб вона була цивілізованою, правовою, багатою та духовно здоровою. Важливу роль у становленні української державності відіграє і повинна відігравати молодь – її майбутнє. Серед інших своїх місій і обов’язків одним з важливих питань для Церкви є необхідність піклування про духовно-моральний стан молодих людей. Сьогодні ми з радістю можемо констатувати той факт, що за останні десятиліття паства нашої Церкви значно помолодшала. Багато юнаків та дівчат знайшли шлях до Бога і до храму, активно трудяться на ниві відродження Церкви і Держави. Вони отримують богословську освіту, звершують справи доброчинності, реалізують церковно-суспільні проекти та ініціативи. Особливо це проявляється сьогодні, в час російсько-української війни у вигляді потужного волонтерського руху, коли майже ніхто не залишається байдужим щодо потреб військових та постраждалих цивільних.
Зусилля Церкви спрямовані сьогодні на те, щоб зробити свій внесок у справу виховання зростаючого та молодого поколінь у православній вірі, любові до України, патріотизмі, збереженні та відродженні в молодих серцях кращих історичних і релігійних традицій нашого народу.
Однак з сумом ми також констатуємо і той факт, що в сучасному молодіжному середовищі існують серйозні проблеми, про які Церква не може не говорити, бо від ефективного їх вирішення залежить наше майбутнє, здоров’я нашої нації.
Актуальною і гостро негативною рисою молодіжного сьогодення є широке розповсюдження таких пороків, як наркоманія, алкоголізм, злочинність, статева розпуста, які зменшують рівень особистої відповідальності та відповідальності за долю країни, нівелюють поняття патріотизму та національної свідомості. Сьогодні ми повинні відверто говорити про причини такого стану в молодіжному середовищі.
Знаючи про особливе значення і вплив засобів масової інформації на формування світогляду, варто звернути особливу увагу саме на це, адже нинішні ЗМІ, в своїй переважній більшості, є, на жаль, носіями псевдокультури, яка не притаманна менталітету нашого народу. Реклама жорстокості, насилля та розпусти все більше ускладнює це важке становище. Часто молоді люди у пошуках духовно-моральних орієнтирів стають жертвами діяльності деструктивних, тоталітарних, а іноді і відверто сатанинських сект, які знайшли притулок в нашій країні. Все це деформує в особистості молодої людини, яка пізнає світ, ті позитивні внутрішні якості, що закладені Богом в людське єство. Таке спотворення призначення людини в цьому світі стає причиною жахливого явища — зростаючої кількості суїцидів серед підлітків та юнацтва, причиною яких нерідко стають і болючі соціальні проблеми.
Неодноразово наголошувалось, що першочергову роль у стабільності і розвитку суспільства відіграє сім’я. Кризові явища не обійшли і цю основоположну інституцію суспільства. Сім’я — це не тільки основа існування людського роду, але й фундамент будь-якої спільноти. Забезпечення сприятливих умов для створення молодими повноцінної сім’ї — найважливіше завдання сьогодення. Відродження сім’ї на християнських засадах забезпечить поступове цілеспрямоване відродження гармонійного суспільства.
Той недосконалий стан речей, який ми сьогодні спостерігаємо, викликає неабияку стурбованість. Адже від того, який фундамент буде закладено нами сьогодні, залежатиме міцність тієї споруди, яку ми всі разом будуємо. Тож нехай наш спільний дім не буде побудовано на піску. Ми усвідомлюємо ту відповідальність, яку покладає Господь на рамена Церкви і Держави. Закликаємо всіх, хто не байдужий до майбутнього нашої України, об’єднати спільні зусилля у вирішенні тих проблем, які нині постали, тому що тільки подолавши їх, ми зможемо впевнено дивитись у майбутнє і успішно, з Божою допомогою, розбудовувати нашу Державу.
Христос Спаситель нехай перебуває з усіма нами, зміцнюючи кожного з нас у своєму служінні на благо Богу і нашій Батьківщині.
Боже Великий Єдиний, нам Україну храни!
Прикликаю на Вас Боже благословення.
+ОЛЕКСАНДР
Митрополит Переяславський І Вишневський
1 листопада 2024 р.
Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Читайте нас у Facebook!