Слово до організаторів та учасників Маршу за захист життя ненароджених дітей

Слова, доповіді, звернення

 Вітальне слово організаторам та учасникам Маршу за захист життя ненароджених дітей

Шановні учасники руху Традиція і Порядок!

У дохристиянському світі існувало уявлення про жінку як про істоту нижчого порядку порівняно з чоловіком. Церква Христова в усій повноті розкрила достоїнство й покликання жінки, надавши їм глибокого релігійного обгрунтування, вершиною якого є шанування Пресвятої Богородиці.

Відмінність між статями є особливий дар Творця створеним Ним людям. «І створив Бог людину за образом Своїм, за образом Божим створив її; чоловіка й жінку створив їх» (Бут. 1, 27). Будучи однаковою мірою носіями образу Божого й людського достоїнства, чоловік і жінка створені для цілісного єднання один з одним у любові: «Тому залишить чоловік батька свого і матір свою, і пристане до жінки своєї; і будуть двоє одна плоть» (Бут. 2, 24). Втілюючи початкову волю Господа про створіння, благословенний Ним подружній союз стає засобом продовження й примноження людського роду: «І благословив їх Бог, і сказав їм Бог: плодіться і розмножуйтесь, і наповнюйте землю, і володійте нею» (Бут. 1, 28).

Високо оцінюючи суспільну роль жінок і вітаючи їхню політичну, культурну та соціальну рівноправність з чоловіками, Церква водночас протистоїть тенденції до зменшення ролі жінки як дружини й матері, адже саме як продовжувачку роду людського ставить її, на мою думку, в більш пріоритетне становище.

Фундаментальна рівність достоїнства статей не позбавляє їх природної відмінності й не означає тотожності їхнього покликання як у сім'ї, так і в суспільстві.

З найдавніших часів Церква розглядає навмисне переривання вагітності (аборт) як тяжкий гріх. Канонічні правила прирівнюють аборт до вбивства. Виходячи з обставин аборт є власним вибором потенційної матері, тобто вбивством навмисним , або ж вимушеною мірою – ненавмисним вбивством, але все одно саме вбивством.

 В основі такої оцінки лежить переконання в тому, що зародження людини є даром Божим, тому з моменту запліднення будь-який замах на життя майбутньої людської особи є злочином.

Велике поширення та виправдання абортів у сучасному суспільстві Церква розглядає як загрозу майбутньому людства і явну ознаку моральної деградації, противлення волі Божій, яка висловлена в його словах «плодіться і розмножуйтесь, і наповнюйте землю, і володійте нею» (Бут. 1, 28).

Разом з тим, не варто забувати про відповідальність потенційного батька за життя дитини та за рішення матері зберегти вагітність або ж перервати її.

Нехай ваша марш-хода на захист життя ненароджених дітей та молитва за відповідальне ставлення обох батьків майбутніх дітей до нового життя будуть благословенними та торкнуться сердець тих, до кого вони звернена. 

 

+ОЛЕКСАНДР

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І ВИШНЕВСЬКИЙ

05.03.2020 р.

Перегляди: 795
Друк