Пасхальне вітання митрополита Переяславського і Вишневського Олександра (2021 р.)

Дорогі Брати і Сестри!
Христос Воскрес!

В сьогоднішні дні, як і майже дві тисячі років поспіль, Всесвіт прославляє Воскреслого Спасителя Христа-Життєдавця. Це подія внечасова, хоча і трапилась в конкретний час та в конкретному місці. Собою вона охоплює і робить своїми причасниками всі покоління у всі часи. Серця наші наповнюється невимовною радістю і подякою, за те що у спокутному подвигу Христа ми отримали запоруку вічного життя.

Христос Воістину Воскрес! В цих словах, згідно вченню апостола Павла, є основа всього нашого християнського віровчення: нашої віри, надії і любові. В них ми знаходимо і бачимо сенс нашого життя, яке дякуючи «Живоносній Смерті» і «Триденному Воскресінню» віднині є вічним. Апостол Павло сказав: «Якщо Христос не воскрес, тоді марна й проповідь наша, марна й віра ваша» (1Кор.15:14). І в доказ його слів, його віри є свідчення про його особисте навернення Христом-Воскреслим, за сповідування Якого, врешті, апостол Павло віддав своє життя.

Як лякає і страшить нас смерть! Людині здається, що з її відходом спускається чорний, непроникний занавіс, наступає небуття і кінець всьому. Однак смерті немає – за нею – світло Воскресіння.

І Христос показав, і довів нам це Своїм прикладом.

В своєму житті кожна людина проходить через випробування, страждання і гіркоту поразки. Ми дуже часто говоримо про торжество несправедливості, про перемогу зла над добром. Багато людських доль розбилося об таємницю могутності зла. Однак не треба впадати в розчарування і відчай. Слід завжди пам’ятати, що зло уже поборене. Воно переможене Воскресінням Христовим. За Хрестом слідує воскресіння. Христос воскрес із мертвих і тим самим переміг зло. Щоб бути співпричастниками цієї перемоги, ми повинні бути разом з Христом, і тоді за нашим хрестом завжди буде воскресіння, за примарною перемогою зла – істинна перемога добра, за скорботою – радість.

Воістину Воскрес Христос!

З любов'ю у Христі Воскресшому,
+ Олександр (Драбинко)
МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І ВИШНЕВСЬКИЙ
Пасха Христова
2021 рік