Парафія Успіння Пресвятої Богородиці села Фарбоване

Адреса: Київська область, Бориспільський район, село Фарбоване, вул. Лесі Українки, 19.

Настоятель: священник Євгеній Зотов.

Село Фарбоване розташоване неподалік кордону Київської, Чернігівської та Полтавської областей. З 1649 року воно перебувало у складі Яготинської сотні Переяславського полку Гетьманщини.

Перші данні про місцеву церкву Успіння Пресвятої Богородиці датовані 1779 роком. Другу церкву збудували у 1864 році. Це був дерев’яний храм з дзвіницею. Його знищили у 1930-х роках.

Успенська парафія у Фарбованому була відновлена у 1990-х роках. Перший час богослужіння відправлялися у пристосованому під храм приміщенні. Пізніше під церкву передали двоповерхову будівлю.

11 травня 2021 року парафія, відповідно до поданого прохання, була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви Московського Патріархату. 16 вересня митрополит Переяславський і Вишневський Олександр відправив на парафії Божественну літургію та подарував громаді образ великомученика Пантелеймона Цілителя з часткою мощів.

Престольне свято: 15 серпня.