Парафія Архістратига Михаїла села Лукаші

Адреса: Київська область, Броварський район, село Лукаші, вул. Соборна 2А.

Настоятель: протоієрей Павло Лисенко.

Церква в ім’я Архістратига Михаїла у селі Лукаші - пам'ятка української дерев'яної архітектури 19-го століття.

Село Лукаші засновано близько 1600 року родиною Лукашів – посполитих селян з Правобережжя, а перша згадка датується 1650 роком. У 17-му столітті село були приписані до Березанської сотні Переяславського полку.

До нинішнього храму у селі існувала давніша церква, але у 1894 році громада села почала будувати нову. Її зводили два роки коштом і стараннями селян, а 19 грудня 1896 року її урочисто освятили. Храм діяв до 1931 року, коли його було закрито та перетворено на зерносховище. У 1942 році під час німецької окупації в церкві були відновлені богослужіння і відтоді храм не закривався.

Окрім головного престолу в ім’я Архістратига Михаїла церква має боковий приділ в ім’я апостола Іоана Богослова.

21 січня 2019 року церковна громада приєдналася до Православної Церкви України. 9 травня того ж року митрополит Переяславський і  Вишневський Олександр вперше відвідав парафію і відправив Божественну літургію. На згадку про відвідання владика подарував громаді ікону святих Жон-Мироносиць з часткою мощів святої рівноапостольної Марії Магдалини.

Престольне свято: 9 листопада, 8 травня, 26 вересня.