Парафія пророка Божого Іллі села Паришків

Адреса: Київська область, Броварський район, село Паришків, вул. Голосіївська, 2.

Настоятель: протоієрей Василій Дешевий.

Час заснування села Паришків невідомий, проте вперше воно вказане на мапах середини 17 століття.

Перша церква в ім'я пророка Божого Іллі побудована в 1756 році. На її місці у 1855 році збудували новий храм. Це була дерев’яна однобанна споруда, що в основі мала рівносторонній хрест. Церкву було знищено у 1974 році.

Відбудували паришківську святиню у 2007 році неподалік від місця, де стояла стара церква. Новий Свято-Іллінський храм є також дерев’яною однобанною спорудою, поруч з якою стоїть невелика двоярусна дерев’яна дзвіниця. Збудована стараннями сільського голови, церква стала окрасою села.

29 червня 2022 року церковна громада була прийнята до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Престольне свято: 20 липня.