Парафія пророка Божого Іллі села Паришків

Парафія великомученика Пантелеймона Цілителя села Бакумівка

Адреса: Київська область, Броварський район, село Бакумівка.

Настоятель: протоієрей Василій Дешевий.

Бакумівка заснована близько 1667 року. Перша церква у селі була збудована невдовзі. Її історія пов’язана з іменем переяславського полковника Родіона Дмитрашка, більш відомого, як Думитрашка Райча, який для проживання родини Полковник Думитрашко вибрав хутір Бакумівку. В книзі «Описи Переяславської старовини» історик та етнограф Андрій Стороженко зазначає, що храм у Бакумівці збудували на початку 1690-х років. Ймовірно в часи Катерини ІІ (+1796) храм було закрито. Віряни з Бакумівки змушені були ходити на богослужіння в Іллінську церкву сусіднього села Паришків.

Відродження бакумівської святині розпочалося у 2010 році, коли було закладено камінь у підмурок майбутньої споруди. За п’ять років церкву майже добудували. 16 червня 2015 року було звершено чин освячення накупольних хрестів, а 25 серпня – вже й самого храму в ім’я великомученика Пантелеймона. У 2016-2017 роках з південної сторони церкви збудували невелику двоярусну дзвіницю з чотирма дзвонами.

Зазначимо, що храм розташований поряд з місцем масових поховань радянських та німецьких воїнів часів Другої Світової війни. Тому у його будівництві взяли участь громади села, міст Баришівка та Пуллах (Німеччина). Поруч із церквою встановлено поклінний хрест жертвам, які загинули на Баришівській землі під час Другої світової війни.

29 червня 2022 року церковна громада була прийнята до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Престольне свято: 27 липня.