Парафія святителя Миколая Чудотворця села Русанів

Адреса: Київська область, Броварський район, село Русанів, вул. Київська, 82.

Настоятель: ієромонах Іоан Бондарєв.

Село Русанів розташоване у східній частині Київської області, приблизно у 50 км від Києва. Засноване, згідно з літописними даними, 980 року за князя Володимира Великого. За свідоцтвом мандрівника архідиякона Павла Алепського, у 1652 році Русанів був значним ремісничим центром з православним храмом. Про існування церкви достеменно відомо й у середині XIX століття.

В 1992 році у селі почалося відродження духовного життя після радянської доби. Правління місцевого колгоспу передало православній громаді приміщення колишнього побуткомбінату, яке облаштували під храм.  2010 року було закладено фундаменту майбутньої церкви, того ж року дерев’яний храм з бруса прикрасила маківки з хрестом. Потому були проведені внутрішні оздоблювальні роботи та встановлено дерев’яний іконостас. Згодом поруч із храмом звели невелику дзвіницю. Освячення Свято-Миколаївської церкви відбулося у 2021 році.

25 грудня 2022 року церковна громада проголосувала за приєднання до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Престольне свято: 6 грудня, 9 травня.