Парафія Чуда Архістратига Михаїла села Підгірці

Парафія Чуда Архістратига Михаїла села Підгірці

Адреса: Київська область, Обухівський район, село Підгірці, вул. Васильківська, 29. Facebook-сторінка

Настоятель: священник Сергій Башинський.

Підгірці розташовані у 25 км на південь від Києва. Перші згадки про село відносяться до 16 століття, коли воно перейшло у власність київських монастирів, зокрема, у 1563 році – Микільській обителі. Потому воно почергово належало Печерському дівочому та Вознесенському Флорівському монастирям.

У 1742 році збудовано дерев'яну Свято-Михайлівську церкву (на честь Чуда Архістратига Михаїла), що збереглася до наших днів. Це пам'ятка архітектури національного значення (охоронний № 938) та шедевр української народної архітектури. В основі храму є проста дерев'яна конструкція-кліть, ця особливість була типова для споруд княжої доби. Церква тридільна у плані, має три бані. У середині 19 століття до неї добудовано додаткові об'єми, а поруч зведено двоярусну дзвіницю. Також в той час храм розписали - стінопис зберігся дотепер. У радянський час він певний період використовувався як склад.

Нині Архангело-Михайлівська церква є духовним осередком села Підгірці. 6 серпня 2023 року мешканці одноголосно висловилися за перехід парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви, що у єдності з Московським Патріархатом.

Престольне свято: 6 вересня.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!