Парафія апостола Іоана Богослова села Великі Дмитровичі

Адреса: Київська обл., Обухівський р-н, с. Великі Дмитровичі, вул. Київська.

Настоятель: священник Віталій Кривохішкін.

Село Великі Дмитровичі розташовується приблизно в 40 км на південь від Києва. Територія сучасної сільради заселена з давніх часів, зокрема, поблизу в урочищах Кулаківщині та Кутполі досліджено поселення зарубинецької культури (II ст. до Р. Х.). Перша літописна згадка про село відноситься до початку 16 століття, коло воно було передано Свято-Вознесенському Флорівському монастиреві. В 1763 році у Великих Дмитровичах збудували церкву в ім’я святого пророка Іоана Хрестителя. В 1861 році при ній відкрили церковно-парафіяльну школу.

В радянський час святиню знищили. Відродження духовного життя у Великих Дмитровичах відбулося на початку 2000-х років, коли було утворено церковну громаду. З кінця 2010 років триває будівництво мурованого храму в ім'я апостола та євангеліста Іоана Богослова. 23 вересня 2023 року на зборах громади було вирішено про перехід парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви.

Престольне свято: 8 травня, 26 вересня.