Парафія великомученика Пантелеймона Цілителя села Нові Безрадичі

Парафія великомученика Пантелеймона Цілителя села Нові Безрадичі

Адреса: Київська область, Обухівський район, село Нові Безрадичі.

Нові Безрадичі розташовані приблизно в 40 км на південь від Києва. В урочищах біля села виявлено поселення трипільської культури (IV–III тисячоліття до н. е.), поселення Черняхівської культури, поселення та городище часів княжої Русі. Там знайдено римські монети часів імператорів Трояна, Антонія Пія, Комода. Деякі дослідники відносять селище до літописного міста Торська, закладеного Володимиром Хрестителем на річці Стугна 988 року і зруйнованого половцями в 1093 року. У писемних документах вперше згадується у 1554 році, коли грамотою князя Богуша Корецького поселення було передане Києво-Печерській Лаврі, якій належало понад 220 років. При цьому жителям міста королівською грамотою надавалося магдебурзьке право на вільну торгівлю і на один річний ярмарок. В 1631 році архімандрит Печерської Лаври Петро Могила тримав у Безрадичах 4 дими, 3 городники і 2 убогі хижини.

Церкву у Нових Безрадичах побудували у 1727 році. Це був дерев’яний храм, присвячений святу Різдва Пресвятої Богородиці. Як і багато святинь Київщини цю церкву зруйнували в радянські часи.

Святиню відродили на місті зруйнованого Богородичного храму у наш час – нову церкву привятили святому великомученику Пантелеймону Цілителю. 29 червня 2024 року на загальних зборах парафії було прийнято рішення про приєднання парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Престольне свято: 27 липня.

fb   Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

fb   Читайте нас у Facebook!