Переяславсько-Вишневська єпархія ПЦУ Переяславсько-Вишневська єпархія ПЦУ

Новини

У перший день Великого посту митрополит Олександр відслужив повечір'я з читанням Великого покаянного канону прп. Андрія Критського

18 березня у православних християн розпочався Великий піст. Великопісні богослужіння по-особливому впливають на душу, оскільки переважно мають покаянний характер і найбільш відповідають настрою душі людини, яка усвідомлює свою гріховність, кається і плаче перед Господом. Особливе місце займають богослужіння першого тижня Великого посту, які є більш суворими та покаянними.

У Неділю прощену митрополит Олександр відправив Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі

17 березня, у неділю сиропусну, прощену, день пам’яті прп. Олексія, чоловіка Божого, та свт. Патрикія, просвітителя Ірландії, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі м. Києва.

РУДНЯ. Клірик єпархії звершив відспівування захисника України Дмитра Геруса

12 березня в селі Рудня Великодимерської громади на Броварщині попрощалися із воїном Дмитром Герусом, який загинув під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності та незалежності України в районі Куп’янська Харківської області 5 березня 2024 року.

Митрополит Олександр взяв участь у Дискусійному клубі про цінності

Митрополит Олександр взяв участь в обговоренні теми сімейних цінностей

13 березня в столичному Культурно-просвітницькому центрі “Цінності” відбувся Дискусійний клуб на тему сімейних цінностей.

КАНІВ. Митрополит Олександр молитовно вшанував пам’ять Великого Кобзаря

У 2024 році виповнилося 210 років з дня народження поета, письменника і художника Тараса Шевченка.

У неділю м’ясопусну керуючий єпархією помолився за Літургією у кафедральному соборі

10 березня, у неділю м’ясопусну, про Страшний суд, у Спасо-Преображенському соборі м. Києва Божественну літургію очолив клірик єпархії протоієрей Андрій Дудченко.

Парафія села Сукачі передала ретранслятори для військовослужбовців 61 ОМБр «Степова»

3 березня парафія храму святих Косьми і Даміана села Сукачі на чолі з настоятелем протоієреєм Миколою Гринів вчергове відгукнулуся на прохання військовослужбовців 61 ОМБр «Степова».

Клірики єпархії передали допомогу мінометному батальйону 108 окремої бригади територіальної оборони

В останніх числах лютого клірики Переяславсько-Вишневської єпархії ієромонах Іоан Бондарєв, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Русанів Броварського району Київської області, та протодиякон Дмитро Самойленко, клірик Спасо-Преображенського Собору м. Києва, здійснили волонтерську поїздку в Пологівський район Запорізької області.

Клірики єпархії освятили автомобіль для ЗСУ

27 лютого на площі перед Спасо-Преображенським кафедральним собором голова єпархіального відділу взаємодії з силовими структурами та громадськістю протоієрей Валерій Жигуц та клірик храму протоієрей Андрій Дудченко освятили автомобіль для ЗСУ перед відправленням на фронт.

Клірику собору вручили подяку від 59-ї окремої мотопіхотної окремої бригади

25 лютого, після Літургії у Спасо-Преображенському соборі м. Києва, клірику Переяславсько-Вишневської єпархії протоієрею Миколі Павленку була вручена подяка від 59-ї окремої мотопіхотної окремої бригади імені Якова Ганзюка.

В храмах Переяславсько-Вишневської єпархії відслужили панахиди за полеглими захисниками та мирними мешканцями

24 лютого - сумна і трагічна дата в історії нашої країни. В цей день два роки тому ворог приніс в українські родини біль, сльози, втрати, розлуку, руйнування, смерті…

Свято-Миколаївська парафія с. Русанів передала парафін на виготовлення окопних свічок

Окопні свічки можуть освітити або обігріти невелике приміщення в надзвичайних умовах, яких перебувають наші захисники на фронті.

Парафію святих Косьми і Даміана села Сукачі відзначили бойовим прапором та нагородами від 61 ОМБр

Днями парафія в ім’я святих Косьми і Даміана села Сукачі разом з настоятелем протоієреєм Миколою Гринів були відзначені бойовим прапором та нагородами від командира 61 ОМБр.